Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
North Division
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
30 Apr 22 12:00PM Northern Riders   def   Craigieburn J.C. Donath Reserve (West) (Oval #4) Official result
30 Apr 22 12:00PM RMIT   def by   Banyule Boeing Reserve (#5 Lower North) Official result
30 Apr 22 12:00PM Hume Lions   def by   La Trobe University Hume Anglican Grammar () Official result
30 Apr 22 12:00PM Greenvale Kangaroos   def by   Mernda United Drummond Street Reserve Official result
30 Apr 22 12:00PM Bellfield   def by   Melbourne Eagles CC Warrawee Park (Bundoora) Official result
Round 2
7 May 22 12:00PM La Trobe University   def   Greenvale Kangaroos Fairlea Ovals (Fairlea East) Official result
7 May 22 12:00PM Craigieburn   def by   Bellfield John Laffan Reserve (#2 Oval - West) Official result
7 May 22 12:00PM Mernda United   drew   Northern Riders Doreen Recreation Reserve Official result
7 May 22 12:00PM Melbourne Eagles CC   def   RMIT Bulla Recreational Reserve Official result
7 May 22 12:00PM Banyule   def by   Hume Lions Warrawee Park (Bundoora) Official result
Round 3
21 May 22 12:00PM Northern Riders   def by   Greenvale Kangaroos J.C. Donath Reserve (West) (Oval #4) Official result
21 May 22 12:00PM Craigieburn   def by   Mernda United John Laffan Reserve (#2 Oval - West) Official result
21 May 22 12:00PM Hume Lions   def   RMIT Hume Anglican Grammar () Official result
21 May 22 12:00PM Melbourne Eagles CC   def by   La Trobe University Bulla Recreational Reserve Official result
21 May 22 12:00PM Bellfield   def   Banyule Warrawee Park (Bundoora) Official result
Round 4
28 May 22 12:00PM La Trobe University   def   Northern Riders Fairlea Ovals (Fairlea East) Official result
28 May 22 12:00PM RMIT   def by   Bellfield Boeing Reserve (#5 Lower North) Official result
28 May 22 12:00PM Mernda United   def by   Melbourne Eagles CC Doreen Recreation Reserve Official result
28 May 22 12:00PM Greenvale Kangaroos   def by   Hume Lions Drummond Street Reserve Official result
28 May 22 12:00PM Banyule   def   Craigieburn Warrawee Park (Bundoora) Official result
Round 5
4 Jun 22 12:00PM Northern Riders   def   Bellfield J.C. Donath Reserve (West) (Oval #4) Official result
4 Jun 22 12:00PM Craigieburn   def by   Melbourne Eagles CC John Laffan Reserve (#2 Oval - West) Official result
4 Jun 22 12:00PM Mernda United   def by   Hume Lions Doreen Recreation Reserve Official result
4 Jun 22 12:00PM Greenvale Kangaroos   def by   RMIT Drummond Street Reserve Official result
4 Jun 22 12:00PM Banyule   def by   La Trobe University Warrawee Park (Bundoora) Official result
Round 6
18 Jun 22 12:00PM La Trobe University   def   Mernda United Fairlea Ovals (Fairlea East) Official result
18 Jun 22 12:00PM RMIT   def   Craigieburn Boeing Reserve (#5 Lower North) Official result
18 Jun 22 12:00PM Hume Lions   def by   Northern Riders Hume Anglican Grammar () Official result
18 Jun 22 12:00PM Melbourne Eagles CC   def   Banyule Bulla Recreational Reserve Official result
18 Jun 22 12:00PM Bellfield   def by   Greenvale Kangaroos Warrawee Park (Bundoora) Official result
Round 7
2 Jul 22 12:00PM Northern Riders   v   Banyule J.C. Donath Reserve (West) (Oval #4)  
2 Jul 22 12:00PM RMIT   v   La Trobe University Boeing Reserve (#5 Lower North)  
2 Jul 22 12:00PM Hume Lions   v   Melbourne Eagles CC Hume Anglican Grammar ()  
2 Jul 22 12:00PM Greenvale Kangaroos   v   Craigieburn Drummond Street Reserve  
2 Jul 22 12:00PM Bellfield   v   Mernda United Warrawee Park (Bundoora)  
Round 8
16 Jul 22 12:00PM La Trobe University   v   Banyule Fairlea Ovals (Fairlea East)  
16 Jul 22 12:00PM Craigieburn   v   Hume Lions John Laffan Reserve (#2 Oval - West)  
16 Jul 22 12:00PM Mernda United   v   RMIT Doreen Recreation Reserve  
16 Jul 22 12:00PM Melbourne Eagles CC   v   Northern Riders Bulla Recreational Reserve  
16 Jul 22 12:00PM Banyule   v   Greenvale Kangaroos Warrawee Park (Bundoora)  
Round 9
30 Jul 22 12:00PM Northern Riders   v   RMIT J.C. Donath Reserve (West) (Oval #4)  
30 Jul 22 12:00PM Craigieburn   v   La Trobe University John Laffan Reserve (#2 Oval - West)  
30 Jul 22 12:00PM Mernda United   v   Banyule Doreen Recreation Reserve  
30 Jul 22 12:00PM Greenvale Kangaroos   v   Melbourne Eagles CC Drummond Street Reserve  
30 Jul 22 12:00PM Bellfield   v   Hume Lions Warrawee Park (Bundoora)  
SEMI FINALS
6 Aug 22 12:00PM, 13 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  
6 Aug 22 12:00PM, 13 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  
FINAL
20 Aug 22 12:00PM, 27 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  

Draw Notes:
North Division
Fixture Last updated: 7 May 22 9:12PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.