Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North Region Senior T20 3 10 Dec 19 Rosanna
3/107 R Collins 42 S Ryan 29  LA Willoughby 2/21
def Banyule
9/104(cc) NP Murray 55*  N Carlton 2/23 N Pietsch 2/25 MR Jackson 2/29
DeWinton Park 
Money Shield 8 25 Jan 20 Mill Park
109 J Van Meeuwen 33  BL O'Connor Snr 4/26 SJ Veal 4/26
def by Banyule
8/199(cc) BL O'Connor Snr 78 JW Arandt 43  J Van Meeuwen 3/35 R Williams 2/25
Redleap Reserve 
C Grade 10 25 Jan 20 Banyule
9/149(cc) JN Wilson 41 JD Bowler 30  EW Jones 3/20 HT Sparks 3/26 JW Sharples 2/19
def Eltham
75  OA McGillion 3/9 SG Clapton 3/13 JC Mahar 3/29
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
D Grade 10 25 Jan 20 Laurimar Cricket Club
73  TD Elmer 3/6 CM Ataryniw 3/20 FA Davis 2/8 AM Arandt 2/21
def by Banyule
4/74  
Laurimar Town Park (Oval #1 West) 
Vets A 6 19 Jan 20 BYE
Banyule
 
Vets B 6 19 Jan 20 Hurstbridge
9/144 P Holzer  Acc 38 S Avard 30  RA Ebbage 4/41 BJ Smith 2/11 PJ Cargin 2/15
def Banyule
8/138(cc) SJ Taylor 38* AR Brown 34 F Chowdary 26  P Holzer  Acc 2/12 B Kelly 2/18 D Hooper 2/28
Ben Frilay Oval 
F2 Grade 9 18 Jan 20 Banyule
2/120 SM Pinner 42 AA Simon 42*  
def Lower Eltham
8/116(cc) S Hone 30  PJ Barnes 2/18 CM Ataryniw 2/28
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
U16 Teal 7 20 Dec 19 Laurimar Cricket Club
drew Banyule
Laurimar Town Park (Oval #1 West) 
U16 Red 7 20 Dec 19 Banyule
drew Lalor Stars
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
U16 Yellow 3 1 Nov 19 Banyule
5/119(cc) PM Carr 27  O Capaldo 2/5
def Rosebank
8/70(cc)  OL Mills 3/6 J Crociani 3/11
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
U14 Blue 7 20 Dec 19 Banyule
drew Hurstbridge
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
U14 Teal 7 20 Dec 19 Banyule
drew Laurimar Cricket Club
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North) 
U14 Red 7 20 Dec 19 Old Paradians
drew Banyule
Garvey Oval (Parade College) 
U12 Blue 7 20 Dec 19 Epping
drew Banyule
Edgars Creek Secondary College (Edgars Creek Secondary College) 
U12 Yellow 8 29 Jan 20
5 Feb 20
Epping Yellow
v Banyule PK
Epping Recreation Reserve (Oval #1 East) 
U12 Yellow 8 29 Jan 20
5 Feb 20
Banyule A
v Lower Plenty
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
U12 Red A 7 20 Dec 19 Banyule
drew Epping
Heidelberg Park (Heidelberg Cricket Oval) 
U12 White 8 29 Jan 20
5 Feb 20
Hurstbridge
v Banyule M
Ben Frilay Oval 
G2 Grade 9 18 Jan 20 Lower Eltham
41  SJ Hiscox 5/8 SJ Bateman 3/1
def by Banyule
3/143(cc) GD Cochrane 46 SJ Bateman 27 JG McIntyre Snr 25*  
Eltham Lower Park (Oval 1 - North) 
G3 Grade 9 18 Jan 20 Banyule
3/109 DL Mills 40 GR Place 31*  T Pascoe 2/11
def Hurstbridge
108  HW Ebbage 2/17 NJ Aston 2/25
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North) 
U10 (Level 1) - Yellow - Group A 9 11 Dec 19 Banyule G
8/99(cc)  J Toomey 3/4 J Thompson 2/4 H Ridsdale 2/12
drew Greensborough Boro
10/124(cc)  
Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) 
U10 (Level 1) - Yellow - Group A 9 11 Dec 19 Greensborough Kookaburras
5/70(cc)  
drew Banyule B
7/55(cc)  O Bostock 3/9 J Fox 2/7
Elder Street Reserve 
U10 (Level 1) - Red 9 11 Dec 19 Mernda 1
v Banyule M
Mernda Recreation Reserve