Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Barclay Shield 9 22 Jan 22 North Eltham Wanderers
151 JJ Bradbury 45 T Beers 34*  TD Elmer 3/23 JC Mahar 2/6 LA Willoughby 2/22
def Banyule
9/135(cc) J Crook 30 DA Kennedy 30  A Tsapatsaris 3/28 JC Young 3/40
Eltham North Reserve 
B Grade 9 22 Jan 22 Banyule
5/178(cc) RJ Hartnett 65 AA Simon 46  M Siede 2/42
def Montmorency
141 R Edwards 30 B Woodhouse 26  OA McGillion 4/29 JA Neilson 3/29
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
C Grade 9 22 Jan 22 Bundoora
2/60(cc)  
def Banyule
58  H Pal 4/14 V Sindhu 2/11
Yulong Reserve (#1 West) 
F1 Grade 8 22 Jan 22 Banyule
132 SR Place 46  S Kemp 6/20 L Kemp 2/13 N Mittica 2/35
def by Lalor Stars
1/133 C MacDonald 56* S Kemp 41* M Atmaca 27  
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
G2 Grade 8 22 Jan 22 RECCC Maroon
1/69 D Ellis 50*  
def Banyule
68  DR Timewell 3/4 MG Cahill 3/11 N Kang 2/13
Eltham College (Eltham College - Oval #2) 
F3 Grade 8 22 Jan 22 Banyule
9/135(cc) DP Butterworth 55* BL O'Connor Snr 40  l Skaife 2/28 JT Cleary 2/31
def by Macleod
5/138 R Guest 36 R Storey 31  AG Simon 2/19 JA Patena McCarthy 2/20
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North) 
Vets A 4 16 Jan 22 Heidelberg A
3/102 S Pratt 38*  ML Letcher 2/23
def Banyule B
98 BA Oliver 39* AR Brown 29  D Nolan 2/16 S Pratt 2/18
Warringal Park 
Vets A 4 16 Jan 22 Banyule A
7/127(cc) PJ Cargin 40 MF Phillips 25  H Dhillon 2/15 R Bohan 2/16 A Stapleton 2/18
def by Riverside A
7/142(cc) S Doyle 34* DG Mills 32 T Lander 27  MF Harte 2/12
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
Renegades Girls - DV- Level 2 5 15 Dec 21 BYE
Banyule
 
U12 White Banyule/Nillumbik 5 15 Dec 21 Banyule
4/89(cc) SE Jackson 26*  M Defelice 2/13
def Rosebank Black
71  SE Jackson 3/10
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
U10 Red Banyule 5 15 Dec 21 Banyule O
9/123(cc)  
drew Greensborough
5/62(cc)  HP O'Connor 2/5 SP Kunchi 2/14
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
U10 Red Banyule 5 15 Dec 21 Banyule R
7/94  
drew Banyule M
13/77  
Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) 
U10 Red Banyule 5 15 Dec 21 Macleod
2/87(cc) J Dodson 27*  
drew Banyule W
6/56(cc)  J Dodson 2/10 F Reynolds 2/10
Winsor Reserve 
U10 Red Banyule 5 15 Dec 21 Banyule C
8/98(cc)  N Syed 2/17 A Terchonian  2/19
drew Research Eltham Collegians
8/64(cc)  C White 2/18
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North) 
U18 Blue 5 17 Dec 21 Lower Eltham/Lower Plenty
5/96 A Cole 44  FA Davis 2/16
def Banyule P
90  A Asdagi 2/11 JL Suares 2/11
Eltham Lower Park (Oval 2 - South) 
U18 Teal 5 17 Dec 21 Rosanna
6/108(cc) T Bourke 34*  EN Forsyth 3/14
def Banyule H
6/87(cc) JL Bennett 41  A Goswami 2/3 A Shetty 2/3
DeWinton Park 
U16 Blue 5 17 Dec 21 Mernda
7/72(cc) M Edwards 33  A Jadhav 3/7
def by Banyule
4/146(cc) AG Simon 49* BL O'Connor 36*  MS Gill 2/10 M Edwards 2/24
Waterview Reserve (Oval #2 North) 
U16 Teal 3 3 Dec 21 Banyule
8/80(cc)  F Davis 2/12 JA Collins 2/12
def by Hurstbridge
5/109(cc) JW Taylor 38 N Nihill 34*  LR Hobson-Nicholls 2/6
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
U16 Red Banyule/Whittlesea/Nillumbik 5 17 Dec 21 Banyule Cricket Club
8/98(cc)  C Key 2/12
def by Laurimar Cricket Club
2/103(cc) M Cowen 27*  JK Kapsalis 2/11
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
U14 Blue 5 17 Dec 21 Rosebank
66  TJ Kuriakose 4/3 RJ McMurray 2/9 TJ Braddy 2/15
def by Banyule
84 RJ McMurray 34  M Terrill 3/8 D Rush 2/2 M Gupta 2/9 S Hashmi 2/13
L.E Cotchin Reserve 
U14 Teal (1) 5 17 Dec 21 Banyule
6/73(cc)  
def by Laurimar Cricket Club
6/154(cc) D Dahiya 43*  MW Harper 2/18
Anthony Beale Reserve (#1 Oval ( East)) 
U14 Red - Banyule 5 17 Dec 21 Riverside
0/142 T Burgess 31*  
def Banyule
4/40(cc)  
Whatmough Park (Oval #2 West) 
U12 Blue 5 17 Dec 21 Banyule 1
7/81(cc)  K Singh 3/10 A Chopra 2/22
def Epping
7/70(cc)  LM Cain 2/10
Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) 
U12 Red Banyule/Nillumbik 5 17 Dec 21 Banyule B
5/73(cc)  J Nunn 2/16
def by Greensborough Green
3/103(cc)  
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North) 
U12 Red Banyule/Nillumbik 5 17 Dec 21 Greensborough White
57  HP O'Connor 2/3 RX Oliver 2/5
def by Banyule OH
5/105(cc) HP O'Connor 25*  
Elder Street Reserve 
North Region Senior T20 QF 18 Jan 22 Banyule
5/143(cc) NP Murray 52* AS Cheema 29  T Herath 2/16 R Singh-Dhillon 2/23
def by Bundoora Park
7/150(cc) B Healy 26 S Singh 25  NT Ross 2/16 NP Murray 2/24
Beverley Road Reserve West 
U12 Teal 5 17 Dec 21 Banyule 2
def Riverside Green
Winsor Reserve 
G1 Grade 3 27 Nov 21 North Eltham Wanderers Cricket Club
2/239(cc)  
def Banyule
10/55  
Eltham North Adventure Playground